Csaknem egymilliárd forintból, európai uniós támogatással bővítette termelőkapacitását a paprikaőrleményt, szárított fűszernövényeket, zöldségeket és gyümölcsöket, valamint élő táplálékkiegészítőket előállító HFI Kft. Pusztaszeren és Mélykúton – tájékoztatta a cég az MTI-t.

A petrezselyem egy nagyon népszerű termékük – fotó: hfi.hu

A közlemény szerint a 356 millió forintos támogatással létrejött fejlesztés során négy új berendezést telepítettek, valamint elkészültek az ezekhez kapcsolódó építési beruházások. A projekt elsődleges célja a gyártás technológiai korszerűsítése volt, így nőtt a vállalkozás termelési kapacitása, illetve javult a feldolgozás technológiai színvonala és az értékesítésre kerülő termékek minősége is.

A Bács-Kiskun megyei Mélykúton az egyre szigorodó higiéniai követelmények teljesítése érdekében gőzsterilező rendszert alakítottak ki. A rendszer folyamatos, nagynyomású telített gőzzel sterilizált termékek élelmiszer-biztonsági – mikrobiológiai – paraméterei jelentősen javulnak, így erősödnek a cég hazai és külföldi értékesítési pozíciói is. A kisvárosban működő telephelyen elkészült a rendszert fogadó könnyűszerkezetes csarnok, és telepítettek egy hídmérleget is.

A Pusztaszeren üzembe állított új zöldség- és fűszerszárító berendezéssel – az időjárástól, nyersanyag-mennyiségtől és – minőségtől függően – folyamatos működés mellett jelentősen bővül a gyártási kapacitás. A telephelyen működik egy új biomassza tüzelésű forró levegő generátor is, ennek köszönhetően a vállalkozás jelentősen csökkentette szén-dioxid-kibocsátását.

A HFI Kft. – honlapja szerint – Magyarország egyik vezető feldolgozója, évente több mint 3 ezer tonna szárított fűszert, zöldséget és gyümölcsöt szállít belföldi és nemzetközi partnereiknek. A 2001-ben alapított, magyar magántulajdonban álló cég  két szárító és egy feldolgozó üzemet működtet, és élen jár a magyarországi biotermelés ösztönzésében.

A nyilvános cégadatok szerint a 2018-ban 67 alkalmazottat foglalkoztató vállalkozás nettó árbevétele 2,9 milliárd forint volt, ennek 88 százaléka exportból származott; adózott eredménye meghaladta a félmilliárd forintot.