A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat bemutatta az új Galaxy VXL szünetmentes tápegységét (UPS). A rendkívül hatékony, kompakt, moduláris, skálázható és redundáns, háromfázisú UPS továbbfejlesztett kibervédelmi, szoftveres és biztonsági funkciókkal rendelkezik.
A hatékony, fenntartható és fejlett UPS-technológiák új szintjét képviseli a mindössze 1,2 m2-es, akár 1042 kW/m2 teljesítménysűrűség biztosítására is alkalmas Galaxy VXL. A Schneider Electric új szünetmentes tápegysége elérhető a világ összes, 400V-os IEC szabványt alkalmazó régiójában, és a legmagasabb szintű teljesítményt nyújtja az adatközpontok, valamint a kereskedelmi épületek és ipari létesítmények nagyméretű kritikus infrastruktúrái és elektromos rendszerei számára.
Az iparágban elsőként alkalmazott kompakt felépítéssel, nagy sűrűségű tápellátással és a mesterséges intelligencia (MI) alkalmazások jelentette terhelés kezelésére alkalmas kialakítással a Galaxy VXL maximalizálja az üzemidőt és a rendelkezésre állást a legnagyobb energiaigényű rendszerek esetében is. Egyetlen keretben akár 1,25 MW-os, míg 4 párhuzamosan futó egységgel akár 5 MW-os tápellátásra is képes, miközben növeli az üzemeltetési és energiahatékonyságot, támogatva ezzel a teljes életút költség (TCO) minimalizálását.
Szabadalmaztatott működési technológiái révén a Galaxy VXL a nagy hatékonyságú eConversion üzemmódban akár 99 százalékos, míg a kettős konverziós üzemmódban akár 97,5 százalékos hatékonyságot is képes elérni, ezáltal úgy kínál biztonságos áramellátást, hogy közben felére csökken az UPS üzemeltetéséhez köthető szén-dioxid-kibocsátás.
Az iparági átlaghoz képest 52 százalékkal kisebb alapterületű, skálázható, moduláris felépítése N+1 szintű redundanciát is lehetővé tesz, így a rendszer rendelkezésre állási szintje a tízszeresére is növelhető. A moduláris felépítésnek köszönhetően a felhasználók csökkenthetik beruházási költségeiket (CapEx) azáltal, hogy az aktuális igényeiknek megfelelően vásárolhatnak további teljesítmény modulokat.
A Galaxy VXL támogatja a lítium-ion és VRLA akkumulátorokat is. Live Swap funkciójával magasabb szintű rendelkezésre állást és könnyebb szervizelhetőséget biztosít – így az adatközpontok, az IT és a kritikus fontosságú elektromos berendezések nagyobb mértékben, kiszámítható módon támaszkodhatnak az UPS által biztosított áthidalási időre. Mindezt kiegészíti a Schneider Electric EcoStruxure IT-szoftverén keresztül bárhol elérhető távfelügyelet, valamint a továbbfejlesztett biztonsági és Ethernet-kapcsolatok, amelyek megfelelnek a legújabb IEC 62443-4-2 biztonsági szabványoknak, így teljesen biztonságos távmenedzsmentet nyújtanak.
„Mivel a nagyméretű infrastrukturális rendszerektől való függőség soha nem látott mértékben növekszik, létfontosságú, hogy az ügyfelek hozzáférhessenek a leginkább fenntartható, ellenálló és hatékony technológiákhoz, amelyekkel megvédhetik kritikus rendszereiket, miközben minimalizálják az energiafogyasztásukat és a környezetre gyakorolt hatásukat. Az új Galaxy VXL UPS-ünk kombinálja a kompakt, innovatív és rendkívül hatékony kialakítást a továbbfejlesztett biztonsági funkciókkal, így élenjár abban, hogy megfelelő energiabiztonságot nyújtson az adatközpontok és az ipari berendezések széles körének. Ez biztosítja, hogy páratlan megbízhatósági szinten szolgálja ki a jövő nagy sűrűségű terhelési igényeit” – mondta el Tarunjeet Sarao, a Schneider Electric „Data Center Systems” részlegért felelős alelnöke.
Főbb jellemzők és előnyök
- Moduláris, méretezhető, nagy teljesítményű kialakítás: A négyzetméterenkénti 1042 kW teljesítménysűrűségnek köszönhetően az ügyfelek egyetlen szekrényben telepíthetnek egy 1,25 MW-os moduláris UPS-t, és fokozatosan bővíthetik a modulok számát a növekedésük ütemében.
- Kisebb helyigény: Az 1,2 m2-es Galaxy VXL az iparági átlaghoz képest 52 százalékkal kisebb, teljes frontoldali hozzáférést nyújt, jobb teljesítmény- és helykihasználást kínálva.
- Fokozott hatékonyság és fenntarthatóság: A Galaxy VXL eConversion üzemmódban akár 99 százalékos, míg kettős konverziós üzemmódban akár 97,5 százalékos hatékonyságot biztosít. Kompakt kialakításának köszönhetően kevesebb nyersanyagot és csomagolást igényel, emellett a SPoT (Smart Power Test) üzemmódja villamosenergia-megtakarítás mellett, műterhelés nélkül biztosítja az UPS terheléses tesztelését.
- Alacsonyabb CapEx és OpEx: A jobb működési és energiahatékonyság katalizátorként szolgál az alacsonyabb villanyszámlákhoz, a könnyű szervizelés/karbantartás pedig kisebb munkaerőköltséget jelent a jobb TCO érdekében.
- Megerősített, rugalmas kialakítás: A Galaxy VXL speciális védőbevonattal ellátott áramköröket tartalmaz, illetve 100 kA zárlati szilárdság és opcionális szeizmikus készletet használ a robusztus mechanikai védelem érdekében.
- Fokozott kibervédelem és biztonság: A Galaxy VXL a legújabb IEC 62443-4-2 biztonsági szabványok szerinti tanúsítvánnyal, valamint Live Swap technológiával rendelkezik, amely lehetővé teszi a teljesítmény modulok cseréjét leállási idő nélkül.
- Meghosszabbított élettartam az EcoCare segítségével: A Galaxy VXL-lel a Schneider Electric bevezeti az EcoCare tagságot, egy új generációs szolgáltatási csomagot, amely prémium helyszíni és távoli hozzáférést biztosít a műszaki szakértőkhöz, a mesterséges intelligencia által támogatott 24/7 távfelügyelethez, az állapotalapú karbantartáshoz, amely akár 50 százalékkal csökkentheti a helyszíni zavarok mennyiségét, és segít meghosszabbítani az UPS élettartamát.
- Tökéletes az előregyártott adatközpontokhoz: Kisebb fizikai alapterületével, nagyobb hatékonyságával és alacsonyabb költségeivel a Galaxy VXL kiváló megoldást jelent a jövő előregyártott adatközpontjai számára.
Megfelelni a mesterséges intelligencia alkalmazások elvárásainak
Az ügyfeligények kiszolgálása érdekében a Schneider Electric számos globális gyárában növelte a gyártási és termelési kapacitást, így a Galaxy VXL éves gyártási kapacitása 2025-ben meghaladja a 9000 darabot.
Emellett a Galaxy VXL UPS elérhető lesz a Schneider Electric barcelonai Sant Boi-i gyárában is, ahol a vállalat előregyártott, moduláris, nagy számítási kapacitásokkiszolgálására tervezett adatközponti megoldásaiba fogják beépíteni.
A Schneider Electricről
A Schneider Electric jövőformáló küldetése, hogy mindenkit képessé tegyen arra, hogy a lehető legtöbbet hozza ki a rendelkezésünkre álló energiából és erőforrásokból. Hidat képezni a fejlődés és a fenntarthatóság között, mindenki számára. A Schneider Electricnél ezt úgy hívjuk: Life Is On. Célunk, hogy megbízható partner legyünk a fenntarthatóság és az energiahatékonyság elérésében. Vezető globális ipari technológiai vállalat vagyunk, amely világszínvonalú szakértelmével segíti az elektrifikációt, az automatizációt és digitalizációt olyan területeken, mint az intelligens iparágak, a rugalmas infrastruktúra, a jövőbiztos adatközpontok, az intelligens épületek és az intuitív otthonok. Széleskörű szakértelmünkre támaszkodva integrált, az egész életciklust átölelő, AI-alapú ipari IoT-megoldásokat kínálunk összekapcsolt termékekkel, automatizálással, szoftverekkel és szolgáltatásokkal, illetve digitális másolatok létrehozásával, így nyitva utat ügyfeleink számára a nyereséges növekedés felé.
Emberközpontú vállalat vagyunk, mintegy 150 000 munkatárssal és több mint egymillió partnerrel, akik több mint 100 országban dolgoznak azon, hogy elérhető közelségben legyenek ügyfeleink és az érdekeltek számára. Minden tevékenységünkben bátorítjuk a sokszínűséget és a befogadást, amiben nemes küldetésünk, a mindenki számára fenntartható jövő vezérel minket.
A Schneider Electric Magyarországon
A Schneider Electric 1991 óta van jelen Magyarországon. A hazánkban mintegy 2150 főt foglalkoztató társaság magyar gyárai Zalaegerszegen, Gyöngyösön és Kunszentmiklóson, illetve Dunavecsén találhatók, a régiós feladatokat ellátó, több mint 20 országot kiszolgáló logisztikai központja (CEElog) pedig Szigetszentmiklóson. Emellett Budapesten működik az üzleti, értékesítési és ügyfélszolgálati központ (Front Office), valamint energia- és fenntarthatósági tanácsadási szolgáltatásának (SB, Sustainability Business) európai központja. A társaság globális pénzügyi és beszerzési szolgáltatásokat nyújtó központjának (GSC, Global Supply Chain) szintén a magyar főváros ad otthont, csakúgy, mint a Europe Services Hub elnevezésű szolgáltató központnak, amely az egész kontinensre kiterjedően támogatja a helyszíni szolgáltatási tevékenységet.
A Schneider Electric dunavecsei okosgyára 2024-ben elnyerte a Magyar Környezettudatos Építés Egyesület (HuGBC) Zéró Karbon Díját új építés kategóriában, a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjon pedig első helyen végzett ipar kategóriában. A vállalat „Jövőformálók” kommunikációs kampánya a 2024-es HRKOMM Awardon érdemelt díjat „Globális, Nemzetközi Employer Branding Stratégia Lokalizálása” kategóriában.