A városban már működő ipari övezet mellett egy újat is kialakítanak Bátonyterenyén - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára kedden Bátonyterenyén, a beruházás alapkőletételi ünnepségén.

Becsó Zsolt, a térség országgyűlési képviselője beszédet mond az új ipari övezet alapkőletételi ünnepségén
Fotó: Komka Péter / MTI

Schanda Tamás kiemelte: a fejlesztés keretében nettó 1,2 milliárd forintból egy 30 hektár területű ipari zónával és összekötő úttal, továbbá az ezekhez kapcsolódó infrastrukturális fejlesztésekkel bővül a település. A beruházás újabb vállalkozások betelepülésével teremt további munkahelyeket, jelentősen segíti Bátonyterenye és térsége gazdasági fejlődését.

Az államtitkár ismertette: a kormány célja, hogy 2030-ra hazánk egyike legyen azon országoknak, ahol a legjobb élni és dolgozni. Ehhez csökkenteni kell a területi hátrányokat és növelni a vidék népességmegtartó erejét. Mindez akkor érhető el, ha a vidék Magyarországa tovább erősödik. A kormánynak pedig pontosan ez az egyik legfontosabb küldetése - fűzte hozzá.

Kitért arra is,  hogy az ipar bővülése az elmúlt 12 évben négyszerese volt az Európai Unió átlagának. Ezek az eredmények addig vannak biztonságban, míg a gazdaságpolitika középpontjában a magyar emberek, családok és vállalkozások állnak - húzta alá Schanda Tamás.

Becsó Zsolt, a térség országgyűlési képviselője, az eseményen rámutatott: a helyi ipari park bővítése újrapozícionálja Bátonyterenyét és környékét. Ezzel együtt Kelet-Nógrád egészében kézzel fogható és az itt élők életminőségét javító fejlesztések valósultak meg az elmúlt években - tette hozzá.

Nagy-Majdon József, Bátonyterenye polgármestere rámutatott: a kedden bejelentett fejlesztések, köztük az ipari park bővítése a következő években, évtizedekben megváltoztatják a település, sőt a térség életét. Véleménye szerint az épülő új ipari park egy fontos kitörési pont nem csak Bátonyterenye, de annak vonzáskörzete számára is, mely az egykor nagy múltú, bányászatra, kohászatra épülő helyi gazdaságot újra felhelyezi az ország térképére.