A tranzakciót észszerűségi, költséghatékonysági és hasonló okokkal indokolják. Ezzel – mint bejelentették – az MDA azon néhány cég közé fog tartozni, amelyek a műholdak építésétől a távközlési szolgáltatásokon keresztül a Föld körüli pályáról történő radaros és optikai felderítésig a tevékenységek széles spektrumát kínálja.
Tovább fog nőni a kanadai MDA – fotó: glassdoor.co.uk
Az MDA 2,4 milliárd dollárért vásárolja meg a DigitalGlobe-ot, továbbá átvállalja annak 1,2 milliárd dollár összegű kötelezettségeit. Ettől függetlenül a DigitalGlobe megtartja westminsteri (Colorado, USA) székhelyét, nevét és arculatát, de az MDA önálló részlegeként fog működni. A DigitalGlobe üzemelteti a WorldView földmegfigyelő műholdak sorozatát, amelyek közül a tavaly év végén felbocsátott 4-es számú a közelmúltban kezdte meg működését, a 30 cm felbontású felvételek szolgáltatását.
A sorozat korábbi műholdjai 2007-ben, 2009-ben és 2014-ben indultak. A cégek egyesülését bejelentő sajtótájékoztatón azt is közölték, hogy WorldView Legion néven új műholdsorozatot terveznek indítani, azt azonban egyelőre nem árulták el, hány műholdat terveznek. A sorozat első tagjait 2020-ban szándékoznak pályára állítani, amikor a WorldView–1 és –2 már várható élettartama vége felé közeledik. A DigitalGlobe, amelynek legfontosabb megrendelője az Egyesült Államok kormánya, 600 millió dollárt szándékozik befektetni a WorldView Legion programba.
A WorldView Legion műholdjait az MDA Space Systems Loral (SSL, Palo Alto, Kalifornia, USA) részlege fogja építeni, amelyet az MDA 2012-ben vásárolt fel (a korábbi WorldView műholdakat a Ball Aerospace és a Lockheed Martin építette). Eközben a DigitalGlobe egyik versenytársa, a Terra Bella 19 kis, SkySat földmegfigyelő műholdat építtet az SSL-lel, amelyek kisebb felbontású képeket készítenek, mint a WorldView holdak, azonban gyakrabban repülnek el ugyanazon terület fölött.