Drónok segítségével megvalósult szoborkülönlegességek fénykép- és videó-dokumentációit mutatja be Előd Ágnes Drónos szobrok című kiállítása, amely szerdától látható Budapesten az Óbudai Társaskör Galériában.
Az ELTE kutatóinak kísérlete éjszaka – fotó: Bézsenyi Zsolt / civilhetes.net
Előd Ágnes az M5 kulturális csatorna híradójában hangsúlyozta, hogy a kiállításon látható alkotások hosszú expozíciós fotók. "Élőben ez nem volt látható, hanem csak a műről készült hosszú expozíciós idejű dokumentáció az, ami felfedi a rajzolatot. Tehát a mű egy titkos szobor, ami akkor fedi fel magát, amikor már ki van állítva" – magyarázta a művész.
A kiállítás másik elemét a fényszobrok alkotják, az ELTE Fizika tanszék kutatóiból alakult csapat szabad téren is jól látható, szintén drónokkal készült alkotásai. A csapat jelenleg 50 drónnal készít fényinstallációkat.
A szeptember 30-ig látható kiállítást Vicsek Tamás, az ELTE Fizika Tanszék professzora nyitotta meg. "Az, hogy mi akár több száz méter nagyságrendben és térben olyan mozgásokat tudunk a drónokkal, egy csapattal előállítani, amik szoborként is értelmezhetőek, az számomra egy nagyon izgalmas gondolat volt és örömmel vállaltuk az együttműködést" – hangoztatta a tudós.
Előd Ágnes és a robotika csapat drónflottája legutóbb az augusztus 20-ai tűzijátékon mutatta be a szobrászat legújabb dimenzióját; akkor a Duna fölé a Csodaszarvast és a Szent Koronát festették fel.