A Siemens bemutatja a 80 GHz-es Sitrans LR100 radaros szinttávadó családot, mely kompakt tokozásával és kis sugárzási szögével könnyen telepíthető a tartályok meglévő csatlakozási pontjaira vagy műanyag tartályok esetén, akár a tartály megbontása nélkül is.
Kép: SIEMENS
A jeladók magas, 80GHz-es frekvenciája megbízható mérést tesz lehetővé még pára, kondenzáció, turbulencia vagy porzó, ömlesztett anyagok jelenléte esetén is. Az egyedi mikrochipes technológia gyenge jel mellett is gyors mérést és rendkívüli érzékenységét biztosít.
A termékcsalád három változatból áll. Sitrans LR100: egyszerű feladatokra, 8 méter méréstartománnyal és 4-20mA kimenettel. Sitrans LR110: 15 méter méréstartománnyal, HART 7.0 kommunikációval és ATEX tanúsítvánnyal. Sitrans LR120: 30 méter méréstartománnyal, 4°-os nyílásszöggel és az elárasztás elleni védelemhez opcionális búvárharanggal. A HART vagy Modbus RTU kommunikációval rendelkező, kétvezetékes hurok táplált szintmérők energiafogyasztása rendkívül alacsony, a gyors indítás pedig ideális a CSO alkalmazásokhoz (vegyes csatornahálózatok túlfolyói).
A távadók megbízható mérésére támaszkodva a dolgozók kevésbé vannak kitéve veszélyes helyzeteknek: nem kell a tartályokra felmászniuk, zsompok fölé kihajolniuk, vagy szűk helyekre bekúszniuk a műszerek karbantartásához. Mivel nincs vakzóna, a mérés egészen a mérőfejig stabil, így elkerülhető a költséges túltöltés. Emellett a 2 mm mérési pontosság növeli az alkalmazás üzembiztosságát a teljes méréstartományon.
Mindezeket a tulajdonságokat egy korrózióálló és IP68 védettségű, PVDF tokozás foglalja magába. Az üzembehelyezés az integrált Bluetooth interfészen, a Sitrans Mobile IQ alkalmazáson vagy a Sitrans RD150 távoli digitális kijelzőn keresztül is történhet. A Sitrans RTU3030C terminál egység megbízhatóan képes a mért értékek fogadására a legtávolabbi mérési pontoktól is, vagy szükség esetén hozzáférhet az LR100 konfigurációjához.
A kritikus szintmérések és más folyamatirányítási adatok felhasználása új lehetőségeket kínál az üzembiztonság növelésében, a folyamat elemzések és a fejlesztési lehetőségek azonosítása területén. A felhasználók a vezérlőterem kényelméből is nyomon követhetik a méréseket vagy a diagnosztikai és karbantartási információkat, illetve csatlakozhatnak a Siemens MindSpherehez, a felhő alapú, nyílt IoT operációs rendszerhez.