A Clarivate Top 100 Global Innovator tíz éven belül ötödször rangsorolja az ABB-t globális, vezető innovátori pozícióba.
Fotó: ABB
2012 óta a Clarivate ranglistájn ismeri el az innovációs ökoszisztéma csúcsát képviselő globális innovátorok, ünnepelt nagyvállalatok és kutatóintézetek kiemelkedő teljesítményét. Minden évben ugyanazt a módszertant alkalmazva a Clarivate több mint 14 000 szervezet szabadalmi ötleteit elemzi a befektetésük, hatásuk és minőségük szintjének szempontjából. 2021-ben az ABB már ötödik alkalommal került fel a Clarivate előkelő listájára.
2021-ben az ABB-t a világ egyik leginnovatívabb vállalatának minősítette a Clarivate, amely globális vezető szerepet tölt be a tudományos és akadémiai kutatási adatok, a szabadalmi információk, valamint a megfelelési előírások elemzése terén.
„Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy ismét a világ 100 leginnovatívabb vállalata egyikének ismertek el bennünket. Az innováció a több mint 130 évvel ezelőtti megalapításunk óta vállaltunk DNS-ben van, ezért további kutatás-fejlesztési beruházásokkal biztosítjuk, hogy megőrizzük vezető technológiai pozíciónkat a hosszú távú nyereséges növekedés ösztönzése érdekében, és hogy értéket teremtsünk ügyfeleink és az egész társadalom számára” – mondta Björn Rosengren, az ABB vezérigazgatója.
2020-ban az ABB a csoport bevételeinek 4,8 százalékára növelte a kutatás-fejlesztésre és a digitalizációra fordított kiadásokat, ami körülbelül 1,3 milliárd dollárnak felel meg. A vállalat világszerte mintegy 7 000 kutatót foglalkoztat, akiknek több, mint 60 százaléka a szoftverfejlesztésben és a digitalizációban dolgozik.
A vállalat a világ több mint 100 vezető egyetemével folytat partneri kapcsolatot. Az ABB együttműködő partnerei között a következőket találjuk: a Carnegie Mellon és a Stanford University az Egyesült Államokban, a University of British Columbia Kanadában, az Imperial College az Egyesült Királyságban, az Indian Institute of Technology Indiában, a Tsing Hua University Kínában, a Royal Institute of Technology Svédországban és az ETH Zürich Svájcban.