A Schneider Electric, az energiairányítás és automatizálás digitális átalakulásának vezető vállalata, bejelentette partnerségét a MaxGrip vállalattal, amely az eszközteljesítmény-menedzsment (APM) tanácsadásra specializálódott. A cél az ipari eszközmenedzsment portfólió továbbfejlesztése és az ügyfelek számára nyújtott érték maximalizálása.
Illuszráció: iStock
A karbantartással kapcsolatos problémák, például a nem tervezett leállások, termékveszteségek és energiahatékonysági problémák évente legalább 864 milliárd dollárjába kerülnek a nagy ipari vállalatoknak, ami óránként 532 000 dolláros veszteséget jelent. Ugyanakkor a karbantartási erőfeszítések 63%-a felesleges, és elkerülhető lenne. Mivel a nehézipari eszközök tipikus élettartama 30-40 év, és az ESG-megfelelőség egyre nagyobb figyelmet kap, nő a nyomás a hatékonyabb eszközmenedzsment stratégiák kialakítására. Ezek az alapját képezik a vállalatok digitális eszközmenedzsment-átállásának, az eszközhatékonyság (OEE) javításának és az összes tulajdonlási költség (TCO) csökkentésének.
A MaxGrip Asset Improvement Programjának (AIP) kihasználásával a Schneider Electric tovább segíti ügyfeleit digitális átalakulásukban, egy átfogó eszköz-életciklus kezelési program bevezetésével. Ez a program segít lebontani a vállalaton belüli akadályokat, részletes elemzést nyújt az eszközök megbízhatóságáról és teljesítményjavítási lehetőségeiről, valamint meghatározza azokat a feltételeket, amelyek szükségesek az új technológiák sikeres alkalmazásához. Az AIP gyorsítja a megoldások bevezetését kiterjedt eszközkönyvtárakkal és gyakorlati tapasztalatokkal.
„Ez a partnerség újabb mérföldkő digitális átalakulási küldetésünkben az ipari szektorokban” – mondta Anthony Loy, a Schneider Electric ipari digitális transzformációs tanácsadási részlegének alelnöke. „A Schneider Electric digitális átalakulási tanácsadási szolgáltatásait a MaxGrip elismert APM-szakértelmével ötvözve globálisan jobb és specializáltabb értéket tudunk biztosítani ügyfeleink számára.”
„Izgatottan építünk a Schneider Electric-kel való hosszú távú kapcsolatunkra, hogy segítsünk az iparágak egyik legösszetettebb kihívásának kezelésében” – mondta Mark Mulder, a MaxGrip vezérigazgatója. „Együtt olyan innovatív megoldásokat kínálunk, amelyek biztosítják az eszközök hosszú távú teljesítményjavítását és a működési sikerességet.”
A Schneider Electric bemutatása
A Schneider Electric célja, hogy mindenki számára elérhetővé tegye az energia- és erőforrás-menedzsment legjobb megoldásait, összekötve a fejlődést és a fenntarthatóságot. Ezt a küldetést a vállalat „Life Is On” szlogenjével hirdeti.
A Schneider Electric vezető szerepet tölt be a digitális átalakulásban, integrálva a világszínvonalú folyamat- és energia-technológiákat végponttól a felhőig terjedő termékekkel, vezérlőrendszerekkel, szoftverekkel és szolgáltatásokkal. Ezek a megoldások a teljes életciklus során lehetővé teszik az integrált vállalatirányítást otthonok, épületek, adatközpontok, infrastruktúrák és ipari létesítmények számára.
A vállalat globális jelenléttel és helyi fókuszsal működik, elkötelezett a nyílt szabványok és partnerségi ökoszisztémák mellett, és szenvedélyesen támogatja az értékteremtő, befogadó és felhatalmazó vállalati kultúrát.
A MaxGrip bemutatása
A MaxGrip küldetése, hogy ügyfelei számára biztosítsa a fenntartható és tartós eszközteljesítmény-javítást. A vállalat az eszközteljesítmény-menedzsment (APM) és a vállalati eszközmenedzsment (EAM) területére specializálódott.
Tanácsadóik megbecsültek a szakértelmük és azon képességük miatt, hogy alapvető változásokat hajtsanak végre szervezetekben, elősegítve a digitális átalakulásokat.
A MaxGrip segít ügyfeleinek:
- Az eszközteljesítmény javításában az Asset Improvement Program segítségével
- Az EAM és APM rendszerek bevezetésében és üzemeltetésében
- A digitális átalakulási kihívások kezelésében, saját változáskezelési módszertanuk alkalmazásával
- Átmeneti szakértői pozíciók betöltésében, ha az ügyfél nem rendelkezik megfelelő belső kapacitással vagy szaktudással
- A MaxGrip ügyfelei piacvezető vállalatok olyan iparágakban, mint a gyártás, FMCG, gyógyszeripar, energiaellátás és elosztás, olaj- és gázipar, vegyipar, infrastruktúra és vízgazdálkodás.
A vállalat 1997-ben alakult, és világszerte működik, fő irodái Hollandiában (Utrecht), az Egyesült Államokban (Houston) és Malajziában (Kuala Lumpur) találhatók.