Az elektromobilitás terjedésének elősegítése érdekében együttműködési megállapodást kötött a Schneider Electric és a The Mobility House Solutions. A cél, hogy minél több, tömegközlekedési és logisztikai járműflotta számára biztosítsanak intelligens és fenntartható töltési megoldást, támogatva ezzel a globális dekarbonizációs törekvéseket is. 

1

A The Mobility House Solutions és a Schneider Electric közötti partnerség egyesíti a két vállalat erősségeit, hogy az elektromos járművek (EV) által használt töltési infrastruktúrát építő és üzemeltető cégek számára integrált megoldást és egy egyszerűbb utat kínáljanak az elektromobilitási projektek megvalósításához. A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) adatai szerint 2022-ben a személygépkocsik és kishaszonjárművek a globális olajfelhasználás több mint 25 százalékáért, a világszintű, energiával kapcsolatos CO2-kibocsátás mintegy 10 százalékáért voltak felelősek. A teherautók és a buszok a közúti közlekedésből származó közvetlen CO2-kibocsátás több mint 35 százalékáért felelősek annak ellenére, hogy a járművek kevesebb mint 8 százalékát teszik ki.

Ebből adódóan a tömegközlekedési, logisztikai, kereskedelmi stb. célokra használt flották átállítása elektromos járművekre – beleértve az önkormányzati elektromos buszflottákat, az elektromos teherautókat és az elektromos logisztikai járműflottákat, például a repülőterek földi kiszolgáló járműveit – a közlekedés dekarbonizációjának fontos eleme és a sikeres energiaátállás kulcsfontosságú tényezője. A The Mobility House Solutions és a Schneider Electric egymást kiegészítő kompetenciákkal, technológiákkal rendelkezik az elektromobilitás elterjedésének elősegítésére.

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat ma már számos megoldást kínál az elektromos járművek töltőállomásaihoz. A cég erős globális jelenlétére támaszkodva megbízható támogatást és szolgáltatásokat nyújt az EV töltőinfrastruktúrához. A társaság emellett fejlett energiagazdálkodási rendszereket kínál, amelyek növelik a rugalmasságot, és nagyobb felügyeletet biztosítanak az energiafelhasználás, valamint a költségek felett. A digitális, skálázható megoldások révén a vállalkozások és az önkormányzatok az igények növekedésével könnyen bővíthetik a töltőinfrastruktúrát. A Schneider Electric által kínált szakértelem és a CAPEX optimalizálásának és csökkentésének képessége összességében az elektromobilitása a projektek gyorsabb megtérülését eredményezi.

A The Mobility House Solutions, az intelligens töltési technológiák területén meghatározó piaci szereplő üzemelteti a vezető töltési és energiagazdálkodási platformot, a ChargePilot®-ot. A vállalat megbízható és hardver-semleges flottatöltési megoldást kínál, több mint 2000 járműflotta és több mint 100 nehézgépjárműveket használó raktárbázis üzemeltetésének tapasztalataival.

„Örülünk, hogy partnerei lehetünk a The Mobility House-nak, amely osztja a közlekedés karbonmentes jövőjéről alkotott elképzelésünket. Együtt készen állunk arra, hogy felgyorsítsuk a járműflották elektromos átállását szolgáló fontos technológiák bevezetését. Arra számítunk, hogy ez az együttműködés számos, a töltési teljesítmény és a koordináció területén intelligens és ésszerű megközelítést kereső piaci szegmenst tud majd kiszolgálni” – mondta el Asha Devasia, a Schneider Electric „Power Systems Strategy” részlegéért felelő alelnöke.

„A ChargePilot nevű fejlett töltési és energiagazdálkodási rendszerünk lehetővé teszi partnereink számára, hogy megbízható töltést kínáljanak a lehető legalacsonyabb energia- és hálózati csatlakozási költségek mellett. Tapasztalataink szerint az ügyfelek akár 70 százalékot is megtakaríthatnak a hálózati csatlakozási kiadásokon és további 20-50 százalékot az energiaköltségeken. Egy olyan erős, iparági vezető céggel való partnerség, mint a Schneider Electric, lehetővé teszi számunkra, hogy egyesítsük szakértelmünket és erőinket az elektromobilitás elterjedésének felgyorsítása érdekében, innovatív és hatásos megoldásokat kínálva globális szinten” – hangsúlyozta Heiko Bayer, a The Mobility House Solutions ügyvezető igazgatója.


A Schneider Electricről 

A Schneider Electric jövőformáló küldetése, hogy mindenkit képessé tegyen arra, hogy a lehető legtöbbet hozza ki a rendelkezésünkre álló energiából és erőforrásokból. Hidat képezni a fejlődés és a fenntarthatóság között, mindenki számára. A Schneider Electricnél ezt úgy hívjuk: Life Is On. Célunk, hogy megbízható partner legyünk a fenntarthatóság és az energiahatékonyság elérésében. Vezető globális ipari technológiai vállalat vagyunk, amely világszínvonalú szakértelmével segíti az elektrifikációt, az automatizációt és digitalizációt olyan területeken, mint az intelligens iparágak, a rugalmas infrastruktúra, a jövőbiztos adatközpontok, az intelligens épületek és az intuitív otthonok. Széleskörű szakértelmünkre támaszkodva integrált, az egész életciklust átölelő, AI-alapú ipari IoT-megoldásokat kínálunk összekapcsolt termékekkel, automatizálással, szoftverekkel és szolgáltatásokkal, illetve digitális másolatok létrehozásával, így nyitva utat ügyfeleink számára a nyereséges növekedés felé. 

Emberközpontú vállalat vagyunk, mintegy 150 000 munkatárssal és több mint egymillió partnerrel, akik több mint 100 országban dolgoznak azon, hogy elérhető közelségben legyenek ügyfeleink és az érdekeltek számára. Minden tevékenységünkben bátorítjuk a sokszínűséget és a befogadást, amiben nemes küldetésünk, a mindenki számára fenntartható jövő vezérel minket. 

A Schneider Electric Magyarországon 

A Schneider Electric 1991 óta van jelen Magyarországon. A hazánkban mintegy 2150 főt foglalkoztató társaság magyar gyárai Zalaegerszegen, Gyöngyösön és Kunszentmiklóson, illetve Dunavecsén találhatók, a régiós feladatokat ellátó, több mint 20 országot kiszolgáló logisztikai központja (CEElog) pedig Szigetszentmiklóson. Emellett Budapesten működik az üzleti, értékesítési és ügyfélszolgálati központ (Front Office), valamint energia- és fenntarthatósági tanácsadási szolgáltatásának (SB, Sustainability Business) európai központja. A társaság globális pénzügyi és beszerzési szolgáltatásokat nyújtó központjának (GSC, Global Supply Chain) szintén a magyar főváros ad otthont, csakúgy, mint a Europe Services Hub elnevezésű szolgáltató központnak, amely az egész kontinensre kiterjedően támogatja a helyszíni szolgáltatási tevékenységet.

A Schneider Electric dunavecsei okosgyára 2024-ben elnyerte a Magyar Környezettudatos Építés Egyesület (HuGBC) Zéró Karbon Díját új építés kategóriában, a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjon pedig első helyen végzett ipar kategóriában. A vállalat „Jövőformálók” kommunikációs kampánya a 2024-es HRKOMM Awardon érdemelt díjat „Globális, Nemzetközi Employer Branding Stratégia Lokalizálása” kategóriában.