A Schneider Electric, az energiafelügyelet és automatizálás digitális átalakulásának globális vezetője bejelentette egy új szabadalmát, amely mesterséges intelligenciát (AI) alkalmaz a folyamatbiztonsági kockázatok csökkentésére. Az innováció automatikusan vagy félautomatikusan elemzi a potenciális folyamatveszélyeket, és érvényesíti a védelmi mechanizmusokat egy ipari folyamatban. Az elemző eszköz segítségével ezután lehetséges a veszélyek megelőzése a védelmi mechanizmusok aktiválásával.
Illusztráció: iStock
Ahogy egyre több iparág alkalmazza a digitális technológiákat és állít elő kiváló minőségű adatokat, a mesterséges intelligencia mindennapi működésbe történő integrálásának előnyei egyre inkább megmutatkoznak. Az EcoStruxure™ Triconex Safety csapat legújabb szabadalma képes azonosítani a lehetséges veszélyeket és a folyamatokban alkalmazott védelmi megoldásokat.
A folyamatbiztonsági menedzsment így kihasználhatja az ipari valós idejű adatokat a HAZOP-tanulmányok (veszély- és üzemeltethetőségi elemzések) újbóli érvényesítésére, ezzel megelőzve az ipari baleseteket és életeket mentve meg.
„Mi vagyunk az elsők, akik áttörik ezt a határt, és automatizálják a veszélyelemzési folyamatot mesterséges intelligencia segítségével” – mondta Chris Stogner, a Schneider Electric ajánlatmenedzsmentért felelős vezető igazgatója. „Az AI alkalmazása a funkcionális biztonságban lehetőséget teremt egy sokkal alaposabb és megbízhatóbb HAZOP-tanulmány elkészítésére, amely több forgatókönyvet és eltérést képes figyelembe venni, mint amit az emberi elemzés eddig lehetővé tett.”
Ez a szabadalom egy stratégiai kezdeményezés része, amelynek célja a funkcionális biztonság fejlesztése mesterséges intelligencia segítségével. Mostantól lehetőség van a veszélyes helyzetek szimulálására különböző körülmények között, majd a potenciális veszélyek megelőzésére szolgáló védelmi mechanizmusok generálására egy folyamatveszély-elemző eszközzel. A Schneider Electric további három szabadalmi bejegyzést is benyújtott az AI és a funkcionális biztonsági életciklus összekapcsolására. Az újítás híre egyre növekvő érdeklődésre talált az iparágban, ahol a funkcionális biztonsági elemzésekben az emberi szakértelem kombinálása a megerősített tanulási technológiákkal hatékonyabb megelőzési stratégiák kialakítását teszi lehetővé az ipari automatizálás területén.
A Schneider Electric-ről
A Schneider Electric célja pozitív hatást gyakorolni a világra azáltal, hogy mindenkit képessé tesz arra, hogy a lehető legtöbbet hozza ki az energiájából és erőforrásaiból, összekapcsolva a fejlődést és a fenntarthatóságot. Ezt a Schneider-nél úgy nevezzük: Life Is On. Küldetésünk, hogy megbízható partner legyünk a fenntarthatóság és hatékonyság terén.
A Schneider Electric globális ipari technológiai vezetőként világszínvonalú szakértelmet nyújt az elektromos rendszerek, az automatizálás és a digitalizáció terén. Megoldásai intelligens iparágakat, ellenálló infrastruktúrát, jövőbiztos adatközpontokat, intelligens épületeket és okos otthonokat támogatnak. Mély szakterületi tudásunkra alapozva AI-alapú ipari IoT megoldásokat kínálunk, amelyek összekapcsolt termékeket, automatizálási rendszereket, szoftvereket és szolgáltatásokat integrálnak, lehetővé téve digitális ikrek létrehozását és ügyfeleink számára a nyereséges növekedést.