2014-es év folyamán több mint 40 millió tonna e-hulladék keletkezett. Ezt főleg konyhai és irodai berendezések alkotják.
A legnagyobb e-hulladék termelő ország az Egyesült Államok, 2014-ben 7072 tonna elektronikai cikket dobtak ki. A mások helyezet Kína 6032 tonnával, és jóval alacsonyabb 2200 tonnával Japán került a harmadik helyre. Az európai országok közül Nagy-Britannia a legnagyobb e-hulladéktermelő, 1500 tonnával.
A felmérés szerint évente körülbelül 2 milliárd tonnával nő az e-hulladék termelés, ami azt jelenti, hogy 2018-ra el fogja érni az 50 millió tonnát. További ijesztő adat, hogy a háztartási e-hulladéknak csupán 16 százaléka kerül újrahasznosításra.
Az újrahasznosítatlan mobiltelefonok, hűtőszekrények és egyéb elektronikai cikkek által 300 tonna arany, 1000 tonna ezüst és 1900 tonna réz veszik kárba évente.
Az újrahasznosítatlan e-hulladék a szeméttelepekre kerül, nagy mennyiségű mérgező anyagot tartalmaznak, így ezek után tovább szennyezik a környezetet. Az elektronikai cikkek nagy valószínűséggel tartalmaznak nehézfémeket, de kadmium és berillium is előfordulhat, ezek mind beszivárognak a talajba és megmérgezik az ivóvízkészleteket.
Az elektronikai hulladékot nagy gondossággal kell kezelni, és kizárólag az arra kijelölt gyűjtőhelyre szabad lerakni. Ez azért fontos, mert nagyrészük káros lehet ránk és környezetünkre.