A PhD hallgató Morten Mossige szerint új matematikai modellek révén jobb és olcsóbb robotokat tervezhetünk, ezt az elméletet ki is fejtette a PhD disszertációjában.
Kép: Science Daily
A kutatás fő témáját a robotikai rendszerek tesztelése volt. Azon belül is elsősorban a megfelelő matematikai rendszerek kidolgozása, hiszen a hibákat később már nagyon költséges kijavítani. Éppen ezért Morten a gyorsabb és jobb tesztelési rendszerek kidolgozását kezdte kutatni.
Jobb szoftverekkel a robotgyártók jobb eredményeket érhetnek el, ezáltal jobb termékeket hozhattak létre. Emellett így képesek csökkenteni a fejlesztési költségeket és javítani a minőséget.
Az automatikus vizsgálat során olyan hibák is kiszűrhetőek, amelyeket nagyon nehezen vagy egyáltalán nem lehet feltárni a manuális tesztelés révén. Az tesztek során szerzett adatokból a kutató különböző modelleket állított fel, amelyek alapján a vizsgálatok fontossági sorrendjét alkotta meg. Ez rámutatott arra, hogy mely vizsgálatok végezhetők el egyszerre és melyek azok, amik kihagyhatóak.
Ez a kutatás egyedülálló a mag nemében, nagyban előrelendítheti a robot tervezés és tesztelés szabályait. A PhD hallgató kutatását a Norvég ABB és a Norvég Kutatási Tanács is támogatta.