A szenzorok feladata az űrállomáson tartózkodó űrhajósokat érő sugárzás mérése és feltérképezése. A műszerek a december 15-én indított Szojuz TMA-19M űrhajóval érkeztek a fedélzetre.
A magyar fejlesztésű szenzorok egyik érdekessége, hogy nem igényelnek külön energiaellátást. A világűrben sokkal nagyobb dózisú sugárzás éri az űrhajósok szervezetét, ezt szeretnék nyomon követni a műszer segítségével. A magyar fejlesztésű dózismérők európai-magyar és orosz-magyar együttműködéssel fejlesztették ki.
A detektorokat hat hónap elteltével küldik vissza a földre, hogy kiértékelhessék a mért adatokat. Egy hasonló magyar detektorcsomag 2014-ben már járt az állomáson. Az ilyen és ehhez hasonló dózismérőket már 2003 óta a fedélzeti szolgálati rendszer részeként üzemeltetik.
Jelenleg egy új szenzor fejlesztése folyik, melyet a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium támogat. Az új fejlesztést szintén a Nemzetközi Űrállomásra fogják eljuttatni, várhatóan 2016 közepén. A műszereket a Magyar Tudományos Akadémia Energiatudományi Kutatóközpontjának munkatársai fejlesztik, melyhez orosz Orvosbiológiai Problémák Intézete és az ESA nyújt segítséget.