A kínai műhold egyetlen célja az, hogy felderítse a sötét anyagot. Az eddig ismeretlen rejtélyes anyag megismerése fontos tudományos áttörést hozhat.

űr

A sötét anyagot kutató műholdat csütörtökön a Kínai Tudományos Akadémia állította napszinkron pályára, 500 kilométeres magasságban. Az űrteleszkóp legalább három éven keresztül a nagyenergiájú részecskéket és mozgásuk irányát fogja tanulmányozni.

Emellett bizonyítékokat fognak keresni a sötét anyagok megsemmisülésére, illetve elpusztulására. A kutatás lényege, hogy az elméletben létező sötét anyagot sikerül valamilyen módon közvetlen megfigyelés alá vonni. Így talán magyarázatot lelnek a jelenkori tudomány egyik nagy talányára.

A műhold a Vukung becenevet kapta, egy kínai legenda alapján. A műhold az első két év során az űr fürkészését végzi majd, mely a sötét anyag feltérképezése miatt kulcsfontosságú. Ezeket az adatokat több mint száz kutató fogja kiértékelni.

Mivel egy elméleti anyag bizonyításáról van szó, a siker korántsem garantált. Azonban mindenképpen tanulságos tapasztalattal gazdagodunk a kutatás révén.