A moduláris robotok kutatóinak célja egy univerzális eszköz létrehozása, amely képes átalakítani saját magát, hogy a saját képességeihez mérten a leghatékonyabban tudja ellátni a rá bízott feladatokat.
Kép: Engadget
A moduláris robotok jelenleg még nem rendelkeznek valóban hasznosítható képességekkel, a technológia még mindig gyerekcipőben jár. Azonban ez az egyedi elképzelés a jövőben beválthatja a hozzá fűzött reményeket.
Az idei Consumer Electronics Show-n, más néven a CES-en mutatták be a legújabb prototípust a témában a Cellorobot-ot. A robot részei egy központi elem köré épülnek, amely a vezérlésért felelős, tulajdonképpen ez a szerkezet „agya”. E-köré rendeződnek az egyéb fő modulok, melyek meghatározzák a szerkezet kinézetét, ezeket „sejteknek” nevezik. Tartoznak hozzá további különleges tartozékok, mint például a kamera, kerekek és lámpa. Ezen felül a robot rendelkezik még funkcionális elemekkel, ezeket "x-sejteknek" nevezik, ezek kizárólag a sejtláncok lezárására szolgálnak.
A Cellorobot egy mobil applikáción keresztül irányítható. Habár a moduláris robot száz különböző formát is képes felvenni, valódi haszna jelenleg még nincs. Ez valószínűleg azért lehet így, mert készítői nem egy cél robot kifejlesztését szerették volna, hanem egy univerzális prototípus megteremtését. Azonban emiatt lehet, hogy a régi szabály érvényes a Cellorobot-ra is „ami mindenre jó, az valójában semmire sem”.