Elkészültek az Orion első európai alkatrészei
2015-09-28 10:12:32
A bejelentés szerint a kisbolygókhoz, a Holdhoz és a Marshoz készülő amerikai Orion űrhajó műszaki-hajtómű egysége Európában kerül legyártásra.
A bejelentés szerint a kisbolygókhoz, a Holdhoz és a Marshoz készülő amerikai Orion űrhajó műszaki-hajtómű egysége Európában kerül legyártásra.
Az ABB Kft-t bízta meg az ÉMÁSZ Nyrt. emelt szintű, szünetmentes villamosenergia-ellátás megvalósításával a HELL ENERGY szikszói üzemében.
A most megnyíló európai uniós források jó lehetőséget teremtenek arra, hogy Magyarország Közép-Európában ne csak termelési központ legyen, hanem innovációs központtá is váljon.
Második alkalommal várják a földtudományi- és olajipari műszaki tanulmányokat folytató hallgatók jelentkezését a Mol tehetségfejlesztő programjára.
A bejelentés egy 7 megawatt teljesítményű naperőmű farm megvalósításáról szól. Az erőmű az MVM Zrt. beruházásaként európai forrásból finanszírozzák.
Az Európai Űrügynökség egy hivatalos tájékoztató napon jelentette be, hogy meghirdetésre kerültek a kizárólag Magyarországon működő űrkutatással foglalkozó kutatóhelyek és vállalkozások számára elérhető pályázatok.
A General Electric, más néven a GE repüléstechnikával foglalkozó Aviation-üzletága egy új 4600 négyzetméteres új csarnokkal bővült. A csarnokot ma avatta fel Anthony Aiello, a GE Aviation alelnöke.
A munkaadók irreális elvárásokat támasztanak a végzős halhatókkal szemben, miközben hazánkban több mint négyezer nyitott mérnöki pozíció található jelenleg is.
A DARPA kutatói egy olyan robotkart hoztak létre, amely képes a tapintás érzését is közvetíteni viselőjének. Nemrég a DARPA beharangozta az érző protézis technológiai lehetőségét.
Régóta folynak az arra vonatkozó mérések, van-e metán a Mars légkörében. Az eredmények és értelmezésük egymásnak ellentmondó. Azonban a Curiosity mérései még idén pontot tehetnek a vita végére.
Négylábú robot felderítőket tesztelnek a tengerészgyalogosok szimulált hadgyakorlataik során. A robotokat egyfajta feláldozható katonaként más néven „ágyútöltelékként” alkalmazzák.
Az Unió tudományos tehetségkutató versenye idén szeptember 17. és 21. között került megrendezésre Milánóban. A verseny egyik nagyszerű momentuma az volt, amikor a magyar Pázmándi Zsolt Péter vehette át a verseny különdíját.
A Hirtenberger Automotive Safety járműbiztonsági rendszereket gyártó vállalat jelentős fejlesztéseket hajtott végre mellyel nagymértékben megnövelte gyártási kapacitását.
Amerikai és japán kutatók együttműködéséből született meg a technológia, amely akár százszor gyorsabb vezeték nélküli kommunikációt is eredményezhet. A jelenlegi vezeték nélküli kommunikáció mikrohullámú frekvenciákon zajlik, azonban ez manapság egyre szűkebb keresztmetszetnek bizonyul.