A szabványos ipari Ethernet megoldások folyamatosan fejlődnek, és a legtöbb modern automatizált alkalmazásban használatosak. Azonban a hagyományos technológiák nem képesek leküzdeni a jelenlegi korlátokat, hogy zökkenőmentes csatlakoztathatóságot kínáljanak, ami növelheti a hatékonyságot és megbízhatóságot, és ezáltal az okos gyárakat teljes értékű e-F@ctory-kká alakíthatják.
A vállalat hálózatának összekapcsolhatósága és interoperabilitása erősség kellene, hogy legyen, nem pedig gyengeség
Ma sok gyár még mindig széttöredezett, ami azt jelenti, hogy a gépgyártóknak és végfelhasználóknak alaposan mérlegelniük kell a hálózat egyedi követelményeit és az elérhető technológiákat, amikor digitális átalakulást kívánnak végrehajtani az okos gyártás felé vezető úton.
Egy példa erre az Egyszerű Hálózatkezelési Protokoll (SNMP) alkalmazása, amelyet széles körben használnak az informatikában (IT), hogy a mérnökök egyedülálló betekintést nyerjenek hálózataik és eszközeik állapotába és teljesítményébe. Azonban a működési technológia (OT) oldal soha nem tudott ebből profitálni.
A megfelelő hálózati technológia kiválasztásával a gépgyártók és végfelhasználók közelebb kerülnek a jövő egységes architektúráinak eléréséhez
A CC-Link IE TSN-nek köszönhetően, amely az iparág egyik legfejlettebb hálózati technológiája, az SNMP mostantól fokozhatja az ipari automatizálás és az Ipari Dolgok Internete (IIoT) alkalmazásokat.
A CC-Link IE TSN az első nyílt hálózati technológia, amely gigabites Ethernet sávszélességet kombinál az Időérzékeny Hálózattal (TSN), lehetővé téve az IT/OT integrációját az okos gyártásban, hogy biztosítsa a következőket:
- Javított termelékenység
- Kapcsolati megbízhatóság
- Nagyobb valós idejű teljesítmény
- Gyorsabb sebességek nagyobb sávszélességgel
- Nagyobb pontosság a szinkronizálásban Jobb harmadik fél hálózati integráció
- Csökkentett összköltségek
A CC-Link Partner Szövetség (CLPA) partnereivel együttműködve hajt végre kulcsfontosságú kezdeményezéseket, amelyek biztonságos és zökkenőmentes csatlakoztathatóságot biztosítanak
Az értékes protokollok beépítése mellett a CLPA úgy véli, hogy az interoperabilitást más prominens szervezetekkel való jelentős együttműködések révén kell elérni.
Ezért fejlesztettek ki közös specifikációt a PROFIBUS & PROFINET International (PI) szervezettel, valamint társ-specifikációt az OPC Foundation-nel együttműködve.
Ezenkívül a CLPA része a TSN Ipari Automatizálási Konformitási Együttműködésnek (TIACC). Ez az iparág széles körű kezdeményezés biztosítja az interoperabilitást, kompatibilitást és egységes hálózati architektúrákat. Ez válasz az IEC/IEEE 60802 TSN termékek iránti megnövekedett keresletre, mivel az infrastruktúra javításának szükségessége növekszik az IIoT révén a digitális gyártásban. Ennek eredményeképpen a TIACC által kifejlesztett módszertan és gyakorlatok az egész ipari automatizálási ökoszisztéma számára elérhetők lesznek, hogy elősegítsék a különböző gyártók TSN-kompatibilis megoldásainak összehangolását.