Új oldaláról mutatkozik meg Marokkó, dinamikusan fejlődő megújuló energia fejlesztési tervvel állt elő. A régióban sorra épülnek a szél és napenergiafarmok, 2020-ra a villamosenergia termelés közel 42%-át zöld energiából tervezik biztosítani.

napenergiafarm

Ezzel a gyors ütemű fejlesztéssel az energiaszegénységet és a fosszilis energiahordozók környezetszennyezését kívánják csökkenteni.

Úgy tűnik az arab államok közül Marokkó vált a legelkötelezettebbé a megújuló energia felhasználás terén. Azonban ezt egy ésszerű gazdasági döntés okozhatja. Az országban tüzelőanyagot kizárólag importból tudják fedezni, így az eddigi fosszilis energiahordozókkal működő erőművek igencsak költségesnek bizonyulnak.

Az év végén kezdik a Noor I elnevezésű napenergia projektet, melyet további kettő követ majd. A Noor projekt fő célja az olcsó energia előállítása, terveik szerint egy kilowattóra előállítása 15 dollár centbe fog kerülni. Továbbá egy negyedik 50 megawattos naperőmű komplexum felépítését is tervezik.

Az ország további fontos energiaforrása a szél, már működik egy 300 megawattos szélenergia farm. A marokkói kormány további bővítéseket tervez a szélenergia kihasználásának növelése érdekében.

Marokkó jó úton halad afelé, hogy agrárországból, modern iparral rendelkező állammá váljon. Az energia árának csökkentésével megkönnyítheti és felgyorsíthatja az átalakulás folyamatát.