A szél és a napenergia kiaknázása egyre csak terjed, azonban az ilyen módon kitermelt energia tárolása kulcsfontosságú. A megújuló energiaforrások nem érhetők el 24 órában, ezért létfontosságú az energiatöbblet tárolása, az energiaszegény napszakokban.
Jelenleg is kihívást jelent a megújuló energia iparágban ez a kérdés, hiszen az ilyen nagy kapacitású akkumulátorok, költségesek emellett egy meghatározott élettartammal is rendelkeznek.
A helyzet megoldására kutatók egy új olcsóbb anyagokból előállított akkumulátorral álltak elő. Nátrium és magnézium felhasználásával készült akkumulátorok egy könnyebben megfizethető alternatívát jelenthetnek.
Jelenleg a lítium ionos akkumulátorok a legelterjedtebb energiatároló eszköz a világon, azonban egy ház energiaszükségleteinek ellátására alkalmas akkumulátor a beszereléssel együtt közel egymillió forintba kerül. Így az ilyen léptékű rendszerek kiépítésénél a lítium ionos akkumulátor már nem bizonyul kifizetődőnek.
A kutatók ezért egy olcsó anyaghoz nyúltak, a magnézium mint akkumulátor anód teljesen biztonságos, katódként pedig piritet használtak, ami vas és kén keverékéből állítanak elő. Elektrolitként pedig nátriumot és magnézium ionokat alkalmaznak. Az így kapott eszköz energiasűrűsége megközelíti a lítium ionos akkumulátorét, azonban sokkal olcsóbb az előállítási költsége.