Elkészült az orosz műholdas navigációs rendszer
2015-12-10 16:16:22
Az orosz globális navigációs rendszer más néven a Glonass elkészült, már az utolsó teszteket végszik a rendszeren.
Az orosz globális navigációs rendszer más néven a Glonass elkészült, már az utolsó teszteket végszik a rendszeren.
Megadták az engedélyt a Paksi Atomerőmű, hogy bevezessék a 15 hónapos üzemeltetési ciklus bevezetésére. A hatósági engedély kiadását követően megkezdődött az áttérés az eddigi 12-ről a 15 havonta történő üzemanyagcserére.
Világszerte egyre nagyobb hangsúlyt kap az a fajta energiatároló, amely a vontatási járművek fékezési energiáját tárolja el, majd a jármű gyorsításánál ugyanezt az energiát használja fel, csökkentve az áramszolgáltatói hálózatból felvett energiát, és az ezzel járó költségeket.
Az újszerű szerkezet egy a magasban lebegő papírsárkány szerű repülő alkalmatosság segítségével termeli az energiát. Az amerikai nagyvállalat 2013-ban vásárolta fel a Makani Power nevű céget, amely birtokolta az újszerű elképzelést.
A beruházás révén a váci telephely az egyik európai elosztó központtá léphetett elő. A bővítést követően háromszor annyi forgalmat is képes lesz lebonyolítani.
Az űrhajósok kiképzésére használt robot sokoldalúbb, mint azt eddig gondolták. Ezeket a robotokat több más területen is jól hasznosíthatóak, az új lehetőségeket most a Földközi-tenger mélyén tesztelték.
A 2016-re szánt kutatás-fejlesztési forrását további 300 millió euróval növeli Siemens. A teljes összeg így eléri a 4.8 milliárd eurót.
Egy Atlas-5 rakéta segítségével indult újra az amerikai teherszállítás a Nemzetközi Űrállomásra. Az Egyesült Államokban két teherűrhajó-típust használnak a Nemzetközi Űrállomás ellátására, de az utóbbi időben mindkettő működése kényszerűen szünetelt, egy-egy startbaleset után.
Az ipari termelés volumene 10,1%-al múlja felül az egy évvel korábbi adatot a Központi Statisztikai Hivatal információi szerint. Az év további részében is hasonló emelkedésre számítanak.
Az Itenet of Things, magyarul a dolgok internete egy innovatív elképzelés, célja hogy összekapcsolja az eszközeiket, amelyek intelligens módon képesek vezérelni magukat és egymást.
Nemzetközi verseny folyik a nagy befektetésekért, az ilyen projektek kivitelezése részletesen kidolgozott stratégiát igényel, ezért is nagyszerű, hogy ez a beruházás hazánkban kapott helyet.
Úgy tűnik, húsz éven belül a munkahelyek felét robotok fogják betölteni Japánban. Yumi Wakao adatelemző, megvizsgálta, hogy mely munkahelyeket lehetne számítógéppel vagy robotokkal betölteni.
A Svédországi Linköping Egyetem laboratóriumában egy különleges tulajdonságokkal rendelkező papírt fejlesztettek ki. A nano-cellulózból és vezetőképes polimerből készített anyag képes az elektromosság tárolására.
A Japán Űrügynökség szakemberei szerint a kritikus, magyar idő szerint december 7-én 00:51-kor indított pályamódosító manőver sikerrel járt. Még néhány napba telik, amíg mérésekkel is meg tudják erősíteni, hogy az űrszonda valóban elérte a tervezett Vénusz körüli pályát.