Exportrekord a német elektronikában
2015-12-22 14:05:58
Az iparág növekedésének lassulása sem hátráltatta a német elektronikai ágazatot, rekordot döntött az idei export mennyisége.
Az iparág növekedésének lassulása sem hátráltatta a német elektronikai ágazatot, rekordot döntött az idei export mennyisége.
A SpaceX rakétájának júniusi kudarca után most először próbálkoztak újabb indítással. Az Orbcomm 11 műholdja állt pályára, és sikerült az első fokozat landolása is!
A turbófeltöltőket gyártó BorgWarner bővítette gyártókapacitását az oroszlányi telephelyén. Az amerikai vállalat 3,5 milliárd forintból valósította meg a beruházást melyből 913,7 millió forintot uniós támogatásból fedeztek.
A Siemens megrendelést kapott arra, hogy új energiaellátó technológiával szerelje fel a ZDF német televízióállomás Mainz-ban levő műsorszóró központját.
A kínai műhold egyetlen célja az, hogy felderítse a sötét anyagot. Az eddig ismeretlen rejtélyes anyag megismerése fontos tudományos áttörést hozhat.
Nagy előrelépések történtek az eddigi legnagyobb csillagászati műhold ügyében, amikor is az Európai Űrügynökség aláírta a startról szóló szerződést az Arianespace-el.
Zöld mezős beruházásként egy új hatezer négyzetméteres raktárcsarnokot tervez a Trans-Sped Cégcsoport a Tatabánya-Környe Ipari Parkban.
Magyar mérnököknek köszönhető az az elektromechanikus kormányszerkezet melyre közel 4,5 milliárd eurós megrendelés érkezett a világ legnagyobb autógyártóitól.
Az amerikai kormány nem érdekelt a hold kolonizálásában azonban a többi nagyhatalom erre készül. Oroszország több Hold missziót is tervez azonban az Európai Űrügynökség holdfalu elképzelése még izgalmasabban hangzik.
A beruházás révén egy új logisztikai koncepció megvalósítása lesz a cél a kecskeméti üzemben. A létesítmény logisztikai csarnoka továbbá a gyártósorok alkatrészellátása is meg fog újulni.
A szenzorok feladata az űrállomáson tartózkodó űrhajósokat érő sugárzás mérése és feltérképezése. A műszereket a december 15-én indított Szojuz TMA-19M űrhajóval érkeztek a fedélzet ere. A magyar fejlesztésű szenzorok egyik érdekessége, hogy nem igényelnek külön energiaellátást.
Debreceni kutatók részvételével folynak a kísérletek az olaszországi Gran Sasso Nemzeti Laboratóriumban. A kísérletek során most sikerült elsőként megfigyelni a vörös óriás csillagokban lejátszódó egyik nagyon ritka magreakciót előállítani.
Az ABB komplett elosztó alállomás-rendszert szállít az Európai Neutronkutató Intézet, svédországi Lundban épülő kutatóközpontja számára.
A NASA és az űrrepülés történetét bemutató nagyszabású kiállítás érkezik Budapestre. A kiállítás január közepétől tekinthető meg a Millenáris Parkban.