Lebomló robotokat terveznek Olaszországban
2016-01-20 15:32:13
Környezetvédelmi okokat szembelőtt tartva az Olasz Technológiai Intézet kutatói olyan robotok kialakítását tervezi, amelyek élettartamuk lejárta után lebomlanának.
Környezetvédelmi okokat szembelőtt tartva az Olasz Technológiai Intézet kutatói olyan robotok kialakítását tervezi, amelyek élettartamuk lejárta után lebomlanának.
Az űrügynökségi tagság az eddigieknél sokkal több és szorosabb együttműködést tesz lehetővé Magyarország számára.
A General Electric csatlakozna a paksi beruházáshoz. Az iparvállalat több lehetőséget is megvizsgál, hogy minden eshetőségre felkészüljön.
A világgazdasági fórum szerint a munkaerő gépekkel való helyettesítése munkanélküliségi hullámot indíthat be.
A japán kormány a fukushimai erőmű leszerelését tervezi, a munkálatokat jövőre fogják meg kezdeni, jelenleg az előkészületek folynak.
Az LG Electronics jelentős bővítést hajt végre a napelem üzletágán, elsősorban a dél-koreai gyárak kapacitást bővítené.
Dumfries és Galloway skót tanácsi területeken megvalósítandó, 53 megawatt teljesítményű szélerőmű projekt keretében 23 darab, a Siemens G2 platformjához tartozó szélturbinát fognak üzembe helyezni.
A Roszkozmosz orosz szövetségi űrügynökség közzétette tízéves fejlesztési tervét, mely magában foglalja egy atomenergia meghajtású űrhajó kifejlesztését is.
A Siemens nyerte el a párizsi tömegközlekedést üzemeltető Párizsi Közlekedési Vállalat megrendelését a párizsi metró 4-es vonalának felszerelésére jelző és üzemirányító rendszerekkel.
Ünnepélyes keretek között átadták az új háromezer négyzetmáteres logisztikai központot a hátvégén. A mágnes tekercseket gyártó vállalat beruházása több mint kétmillió euróból valósult meg.
A tavaly közzétett előzetes adatok szerint is már javult az orosz atomerőművek kihasználtsága és teljesítménye. Azonban a tervet 5,5 milliárd kilowattórával múlta felül a tavalyi terelés.
A SpaceX sikeres földi leszállása után úgy vélték eljött az ideje ismét letesztelni a tengeri platformot. Ez a landolás sokkal kockázatosabb, hiszen a mobil platformnak is megfelelően kell elhelyezkednie továbbá a tengeri körülmények kiszíthatatlansága is egy extra kockázati tényező.
Oroszország, az Európai Unió, India, Japán, Kína, Oroszország, Dél-Korea és az Egyesült Államok összefogásával egy Nemzetközi Termonukleáris Kísérleti Reaktor más néven az ITER kifejlesztésén dolgoznak.
A megállapodás értelmében a Sierra Nevada Corp. is jogosult a Nemzetközi Űrállomásra a induló kereskedelmi űrutak lebonyolítására.