A paksi atomerőmű biztonságosan üzemeltethető
2015-03-09 13:42:56
Az Atomerőmű Üzemeltetők Világszövetsége felülvizsgálata is alátámasztotta, hogy az erőm nemzetközi elvárásoknak megfelelően működik, és biztonságos üzemeltetése garantált.
Az Atomerőmű Üzemeltetők Világszövetsége felülvizsgálata is alátámasztotta, hogy az erőm nemzetközi elvárásoknak megfelelően működik, és biztonságos üzemeltetése garantált.
Napenergia hasznosító projektet indítanak Tolna megyében, melynek célja fél milliárd forint értékben napelemek telepítése.
Az első, soha vissza nem térő telepesek Marsa utaztatására készülő Mars One program keretében befejezték a jelöltek kiválogatásának második körét.
Ezt a modellt kizárólag Esztergomban gyártják, és innen szállítják majd a vállalat összes piacára.
Tovább bővíti nyíregyházi gumiabroncs gyárát a Michelin. A 40 millió eurós beruházást idén kezdik, és 2017 végére fejezik be.
A cég egyike a világ száz legnagyobb autóipari beszállítóinak. Az üzem fejlesztése révén megnő a munkaerő igény is, 420 új dolgozóra lesz szükségük.
A fejlesztés összes költsége meghaladta a 2,1 milliárd forintot. A projekt során bővítették a csomagolástechnikai palettát is a füzesabonyi gyár.
A pilseni Skoda JS részvénytársaság végzi majd el a szükséges korszerűsítéseket a paksi atomerőmű biztonsági rendszerén.
A Rosetta űrszonda az eddig legnagyobb felbontású felvételt továbbította a Földre a Csurjumov-Geraszimenko üstökösről.
Az ABB innovációs és technológiai együttműködő partnere a kísérleti projektnek, amelynek keretén belül Bertrand Piccard és André Borschberg napenergiával hajtott repülőgépükkel körberepülik a Földet.
Az űrszemét kutatásába Európa is aktívan bekapcsolódik. Az ESA látványos videón mutatja be az űrszemét sokasodását.
A szonda hét és fél éves utazást követően március 6-án ér a Ceres törpebolygóhoz, amely a Naprendszerünk legkisebb törpebolygója.
Az űrállomás két lakója a majdani amerikai kereskedelmi űrhajók dokkolását előkészítő munkálatokat kezdett az ISS külsején.
Új típusú biztonsági címkét fejlesztettek ki magyar tudósok, amely az SMark nevet kapta.