A NASA az új távcsövével az űrszemetet kutatja
2016-01-11 11:50:37
A NASA új, automata optikai távcsővel is követi az űrszemetet. A mostoha körülmények között más megoldás szóba sem jöhetett.
A NASA új, automata optikai távcsővel is követi az űrszemetet. A mostoha körülmények között más megoldás szóba sem jöhetett.
Továbbra is a járműipar Magyarország fő húzóereje, azonban a többi ágazatról sem szabad megfeledkezni, hiszen egyiknél sem tapasztalható rossz teljesítmény.
Amerikában közel 30 év után újra gyártanak a távoli Naprendszerbe vagy azon túl küldendő űrszondák termoelektromos generátoraihoz használható plutóniumizotópot.
Becslések szerint a tavalyi év folyamán hét százalékkal növekedett a hazai ipari termelés mértéke.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatói által tervezett és készített versenyhajót idén két nemzetközi versenyre is benevezték.
A japán gumiabroncsgyártó 2013-ban kezdte meg a bővítést mely várhatóan 2020-ra fejeződik be.
Az ABB az azerbajdzsáni földgázt közvetlenül Európába szállító, 1 850 km hosszúságú Transzanatóliai Földgázvezeték építése kapcsán nagy volumenű megbízást nyert el.
A ruhákba integrált számítógépek valósággá válhatnak az új fejlesztések révén. A háromdimenziós nyomtatással speciális okos textilt képesek gyártani.
A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban más néven a GINOP-ban meghirdetett vállalati kutatás-fejlesztés támogatására már csak jövő hét hétfőig lehet jelentkezni.
A Föld légkörének van egy alig kutatható rétege. Ennek felderítése érdekében a drága műholdakat nem kockáztatják, olcsó CubeSatok seregének kamikaze küldetéseivel viszont megismerhető az alsó termoszféra.
A napenergiának több kiaknázási lehetőségét is ismerjük már, azonban egy újonnan publikált amerikai és svájci kutatás egy újabb nagyon hatékony módszerrel állít elő.
A NASA egyik kutatása érdekes eredménnyel zárult, új technológiai megoldások bevezetésével a felére csökkenthetnék a repülőgépek fogyasztását.
A NASA költségvetéséből kiderül, hogy egy kiegészítő lakómodul építését tervezik. A projekt a „Advanced Exploration Systems Program” részét képezi, azaz a Holdat, a kisbolygókat és a Marsot megcélzó Orion programban szerepel.
A tavalyi teljesítményt összegezve a Roszatom orosz atomenergia ipari konszern tovább növelte külgazdasági teljesítményét a nemzetközi piacon.